8 Haziran 2020 0 Yorum

Su Tesisat Borusunda Kaçak Tespiti

Su tesisat Borusunda kaçak tespiti Cihazla Bulma

Su tesisat arızaları sürekli karşımıza çıkan problemlerinden bir tanesidir. Apartman daireleri , işyerleri ve benzeri oturma alanları içerisinde bulunan su tesisat sistemleri zaman sonra arızalanma ya yenilenmeye bakım görmeye ihtiyacı gerekir. Çünkü bakım görmeyen su tesisat veya mekanik tesisat boruları veya makineleri tıpkı araçlar gibi periyodik bakım olması gerekmektedir. Su tesisat arızaları veya kalorifer tesisat arızaları veya mekanik tesisat arızaları gibi tesisat sistemleri profesyonel ekip ve ekipmanlarla yıllık bakım yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde yıllardır hiç bakım yapılmayan tesisat sistemleri bir zaman sonra çalışamaz veya görevini yerine getiremez hale gelmektedir çünkü borulardaki arıza su akıntıları mekanik arıza gibi sorunlar karşınıza çıkarak daha fazla masraf ve zaman kaybı neden olacaktır.

Su sızıntıları kontrolü yazlık işyeri apartman dairesi gibi veya fabrika gibi yerlerde termal kamera akustik dinleme cihazı ve görüntüleme cihazı ile tesisat arızalarını tespiti için en hızlı ve pratik bir çözümdür bu tür arızaları teknoloji ekipman olmadığı sürece daha fazla hasara ve maddi kayba neden olur.

Bu yüzden bu cihazlar sayesinde arızalı olan bölgeyi noktasal bulup yapıldıktan sonra tekrar faaliyete geçirilebilir aksi takdirde kat bulunamayan Kaçak veya arıza daha fazla problem çıkarabilir.

Su sızıntıları genellikle borularda çatlak veya kaynaklarda sızıntı malzeme eklerindeki hatalar sonucu fabrikasyon olarak karşımıza çıkabilmektedir bu yüzden su tesisat malzemeleri kalorifer tesisat malzemeleri kaliteli ve profesyonel işçilik yapılması gerekmektedir aksi takdirde yapılan yeni tesisat olsa dahi çok yakın zamanda arıza çıkararak karşınıza gelebilir.

Örneğin su borusu eklerinden kaçıran suyun çok az akması  sonucu belirtiler vermeyerek uzun bir süre evinizin rutubet nem duvarların kabarması ikili problemler ile sürekli karşı karşıya kalabilirsiniz bu yüzden cihaz ile ufak kaçaklar olsa daha iyi tespiti yapılarak arıza çözümü yapılır.

su arızalarının bir diğer önemli faktör ise üst kattan sizin dairenize gelen su sızıntılaridir. Üst kat komşunuzun tesisat arızaları kaçırmaları alt kattaki daire tavanından kabarmalar damlamalar siyahlanmalar şeklinde karşımıza gelebiliyor. Bu tür sorunlar kartsız da üst kattaki dairedeki komşunuza Bilgi vererek arızanın kısa sürede çözümlü sağlayabilirsiniz aksi takdirde küçük arızalar büyük problemlere neden olabilir. Su tesisat arızaları üst katın banyosundan akan suyun sizin banyonun tavanından suların akmasını ve tavanda suyun emerek yürümesini bir zaman sonra diğer odalara veya koridor tavanlarına kadar gelebilir.

Tesisat kaçaklarının en büyük riskli bölümü ise sürekli üst kattan veya sizden alt kata akan suların zamanla beton özelliğini kaybetmesine ve demirlerin çürümesine neden olur bu problem ise aslında daha büyük bir problem olarak karşımıza çıkabilir. Bu yüzden tesisat arızalarına su akıntılarını çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Call Now Button
×

Bize WhatsaApp ile Ulaşabilirsiniz

×