14 Ekim 2019 0 Yorum

KOMBİ SU AKITIYOR , KOMBİNİN SU BASINCI SÜREKLİ YÜKSELİYOR

KOMBİ SU AKITIYOR , KOMBİNİN SU BASINCI SÜREKLİ YÜKSELİYOR
Kombiden su akmasının nedeni genellikle su basıncını tam ayarlayamadıklarından otomatik basınç sensörünün altından veren su kombinin parçalarını oksitlenme yaparak bir zaman sonra su sızdırmasına neden olmaktadır .
Kombi içerisinde bulunan su tankı ve ısıtma eşanjörü dediğimiz bölümün kireçlenmesinden ötürü de bir zaman sonra sızdırma yaparak kombinin altından su damlatmasına ve Su eksilmesine neden olmaktadır.
Kombinin su eksiltmesinin bir başka nedeni ise tesisatta oluşan Kaçak borularda su sızıntısı yaparak kombinizin suyunun eksilmesine günlük ve haftalık Su doldurmaya neden olabilir. Normalde kombiye verilecek su 3 ayda yarım barşeklinde olmalıdır. Su tesisatında kaçak olduğu zaman haftalık veya günlük olarak su eklenmesi yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde kombinin suyu bittiğinde contaların ısınmasına ve daha çok kombide arızaya neden olmaktadır.r Contaların ısınması sonucunda su sızıntılarına yol açmakla beraber kombinizin kartına da zarar verebilmektedir.
Kombinin şu basıncının düşmesinin diğer bir nedeni de kombinizdeki hava tankının eksilmesi sonucu eklediğiniz suyun tankın içerisine dolarak göstergede düşüş varmışçasına sürekli kombinize su verip hava tankı dediğimiz hava haznesi bölümünde arıza çıkması neden olmasıdır.
Bu tarz arızalar ve daha büyük arıza ve maliyetlerin olmaması için kombinizin gerekli yıllık bakımı uzman yetkili servislere yaptırılmalıdır.Uzman bir ekipten servis almadığınız takdirde herhangi bir özel servis kombinizi tamir edemeyeceği gibi başka arızalara da yol açabilmektedir.
KALORİFER TESİSAT KAÇAKLARI NASIL ÇÖZÜLÜR?
Kalorifer tesisat kaçakları genellikle cihaz ,kamera veya termal kamera ile görüntüleme yapılarak bulunur. Tesisat patlağının hangi odada veya hangi bölümde olduğunu noktasal olarak tespit edildikten sonra işlem yapılır.
Kalorifer tesisat kaçağı sorununu çözmenin bir diğer yolu kimyasal ilaç tesisat içerisine verilir. Kaçak olan bölgede kimyasal ilaç kaynak yaparak sorunu çözer. Hiçbir yeri kırmaya gerek kalmadan problem çözülerek su akıntısının önüne geçilmektedir. Bu işlem takriben 1 saat sürüp 3 gün içerisinde sonuç alınmaktadır. Kombinize herhangi bir zarar vermeden ve tesisata zarar vermeden problemleri kısa süre içerisinde sonuçlandırmaktadır.
Tesisatta oluşan kaynak hataları ve kalitesiz malzeme kullanmanın sonucunda kaloriferde su eksilmesine ve parke veya fayans, kalebodur altında bulunan boruların alt kattaki dairenin tavanından sarı su akıtmasına veya damlatmaya neden olarak büyük problemlere yol açmaktadır.Kalorifer peteklerinin su damlatması dahi kombinizin su basıncının düşmesine neden olabilir.
Kaliteli işçilik ve kaliteli malzeme kullanılarak bu gibi problemlerle karşı karşıya kalmamanızı öneririz. Tesisat dışarıdan bakıldığında çok basit bir işlem gözükse aslında en önemli ve dikkatli yapılması gereken işlerden biridir. BU nedenle dikkatli ve güvenilir kişiler çağırarak bu gibi işlemleri kontrol ettirmenizi öneririz.Kaliteli ve güvenilir işçilik için bize ulaşabilir bilgi ve randevu talep edebilirsiniz.

Call Now Button
×

Bize WhatsaApp ile Ulaşabilirsiniz

×