14 Ekim 2019 0 Yorum

DAİRE DUVARLARININ KABARMASI VE PARKELERİN ALTINDAN SU ÇIKMASI

                   DAİRE DUVARLARININ KABARMASI VE PARKELERİN ALTINDAN SU ÇIKMASI
Dairenizde su tesisatı, kalorifer tesisatı ve gider tesisatı olan kaçaklar var ise yeni binalarda genellikle zemin betonu sağlam olduğu için zemin eğilemeyeceğin den ötürü bir zaman sonra fayans , kalebodur , parke veya duvarların altlarından su çıkmalarına veya ıslamalarına neden olabilmektedir.Bu tür ptoblemlerde belirtiler gözüktüğü takdirde hemen yardım alınmalı aksi takdirde arızanın büyüyerek evinize daha büyük zararlar vererek masraflara yol açmaktadır.
Tesisat arızaları günbegün dairenize zarar verip hem de binanın zemininde kalarak ömründe kısaltmalar meydana getirir. Bu yüzden profesyonel servis ekiplerimizle tesisat arızası nerede olduğunu veya daireye gelen suyun en kısa yolla nereden geldiğini görmek için bizimle iletişime geçip hizmet alabilirsiniz. Su kaçakları kameralı tespit ve görüntüleme termal kameralı cihazlarla yapılarak arızanın nerede nerede olduğunu noktasal olarak bulduktan sonra lokal bölgeye yapılan onarım sonucu bu tür şikayetlerden kurtulabilirsiniz.
Su arızalarının ve su sızıntılarının bir diğer faktörü ise bahçe katlarındaki fayans ve kalebodurların araları iyice açılarak Yağmur veya yıkama sonucu zamanla suyu çekerek duvarlarda kabarmalar şeklinde meydana gelir. Su kaçağı varmış gibi belirtiler göstererek dairenize zarar verebilmektedir. Bu yüzden kalebodur, fayans aralarını kontrol etmeniz ve açılan yerler gördüğünüz takdirde erken müdahale yaparak bu tür problemlerin önüne geçebilirsiniz.
Daire duvarları nedenlerini birçok faktöre bağlayabiliriz bina yapım aşamasında olup drenaj borusu dediğimiz etraftaki suların boru içerisine alarak binaya vermeden dairenin duvarlarını kabartmadan boru içerisinde suyun gitmesini sağlayarak binanıza ve daire duvarlarınıza parkelerinize problem oluşturmadan çözüm sunan bir sistemdir.
Diğer bir sistem ise bina etrafına ziftli membran dediğimiz su geçirmez izolasyon malzemesi kullanarak suyun dışarıdan gelen rutubetini nemini daire içerisine göndermeyerek bu tür problemlerden kurtulabilirsiniz
Bir diğer yöntem ise genellikle bu en alt kattaki dairelerde olmakla beraber havalandırmamaktan kaynaklanır. Dairelerde uzun zaman sonra içerdeki duvarların alçı olması sonucu rutubetlenme şeklinde ve kabarmalar halinde sanki su Kaçağı varmışçasına belirtiler verebilmektedir.

su arızalarının su sızıntılarının bir diğer faktör ise bahçe katlarındaki fayans kalebodurların iyice arıları açılarak Yağmur veya yıkama sonucu zamanla suyun çekerek duvarlara kabarmalar şeklinde meydana getirir su kaçağı varmış gibi belirtiler göstererek dairenize zarar verebilmektedir bu yüzden kalebodur fayans aralarını kontrol etmeniz ve açılar gördüğü takdirde erken müdahale yaparak bu tür problemler karşılaşmazsınız.

Call Now Button
×

Bize WhatsaApp ile Ulaşabilirsiniz

×