14 Ekim 2019 0 Yorum

CİHAZ İLE SU ARIZASI VE KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR

                         CİHAZ İLE SU ARIZASI VE KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR
Su kaçağı arama tespit işlemi 3 farklı şekilde olup arızanın hangi tesisat bölümünden kaynaklandığının noktasal olarak tespiti yapılmaktadır.
KALORİFER TESİSATINDA OLAN KAÇAKLAR VE ÇÖZÜMÜ
Kalorifer tesisatında olan kaçaklar kombi göstergesindeki su basıncının kontrolü ve su seviyesinin eksilmesi sonucunda ortaya çıkar. Tesisata hiçbir zarar vermeden kimyasal kalorifer ilaçları kullanılarak tesisatın onarımı yapılır ve kombinin su eksilmesinin önlemi alınmış olur.
DUŞ MUSLUKLARI VE ŞEBEKE HATTINDAKİ KAÇAKLAR VE ÇÖZÜMÜ
Diğer bir Kaçak problemi ise banyolarda duş musluklarına gelen su şebekesinde ortaya çıkar. Şebeke hattına gelen su borusunun patlak olması su kaçağına neden olur. Bu gibi problemlerde termal kamera veya akustik dinleme cihazımız ile müdahale edilerek arızanın noktası bulunur. Ardından hangi fayans veya hangi kalebodur altında ise az bir yer kırılıp açılarak tamiratı yapılır.
PVC BORULARDA OLAN SU KAÇAKLARI VE ÇÖZÜMÜ
PVC borularda olan su tesisat kaçakları ise görüntülü kamera sistemi ile boru içerisine kamera gönderilerek çatlak, kırık veya conta geçmemesi gibi durumların tespiti yapılır. Ardından gerekli müdahale yapılarak su arızaları ve kaçaklarının onarımını yapmaktayız.
Eski binalarda kullanılan Demir tesisatlarda ise yaklaşık 30 yıl ömrünü doldurmuş olmakla beraber bu tesisat kaçaklarında genellikle tamirattan daha çok tesisatın plastik olarak değiştirilmesini tavsiye etmekteyiz. Çünkü tamir yapılan çürümüş borunun bir zaman sonra diğer taraftan patlaması hem maliyet olarak hem zaman olarak sizi büyük kayıplar yaşatabilmektedir. Bu yüzden Demir tesisatlarının patlaması sonucu tamirattan öte plastik boru ile değiştirmesini tavsiye etmekteyiz. Demir tesisatın içerisinde bulunan demir oksitler lavaboda kullanıldığı takdirde veya duş yapıldığı takdirde vücudumuza yüksek oranda Demir maddesi vererek sağlığımızı da tehdit etmektedir.
Hatta çoğu kişi sarı su geldiğini söyleyerek çözümün nasıl olacağını araştırmaktadır. Boru içerisinde oluşan kireçlenmeler su beklediği zaman kireci içerisinde hapseder tekrar musluğu açtığınız vakit sarı su ile Demiri içerisine alan su karışmış olur.Sağlığımızı tehdit eden ve maliyeti fazla olan demir boruların değişimini yapmanızı ve PVC boru kullanmanızı öneririz.
Kaçak tespit işlemleri sırasıyla bu şekilde olup hangi bölümde bir problem var ise oraya gereken cihaz ve tertip ekipmanlarla arkadaşlarımız müdahale yapmaktadır. Bu tip problemlerinizi kısa süre içerisinde çözerek sonuçlandırırlar.Detaylı bilgi almak için lütfen iletişim bölümünden bizleri arayarak randevu veya bilgi edinebilirsiniz
Su kaçağı kameralı görüntüleme tespiti
Atık su gider pimaş arızası tespiti
Kalorifer tesisat sızıntısı tespiti
Yağmur gider borusu kaçağı tespiti
Mutfak gider borusu kaçağı tespiti
Banyo yüzeysel su sızıntısı tespiti

Call Now Button
×

Bize WhatsaApp ile Ulaşabilirsiniz

×