8 Haziran 2020 0 Yorum

Apartman daire binasında su sızıntı tespiti

Genel arızaları konutlar’da oluşmakla birlikte sürekli kullandığımız tesisat boruları ve batarya muslukları arıza yapabilmektedir. Apartman dairesi su sızıntıları musluklardan tesisat borularından kalorifer borusundan fayans aralarından çatı oluklarından Yağmur giderlerinden benzeri birçok faktörden kaynaklana. bilmektedir

Su tesisat borusu sızıntıları cihazla kırmadan tamiri mümkündür kaça falan bölgeli cihaz ile bunları birçok farklı tamir yöntemi ile arızanın durumuna göre onarımı mümkündür. Su tesisat sızıntıları atık su tesisat borusu sızıntıları gibi problemlerle karşımiza gelmektedir.

Su tesisat sıcak su tesisat boruları ısınıp soğuması veya soğuk su tesisatının basıncın yüksek olması urla’nın eklerinden veya boruların yüzeylerinden çatlamalar sonucu su akıntıları meydana gelir bu tür arızalar fayans altı parke altı dolap altı olduğu zaman hiçbir belirti vermeyerek sorunuz çözülemeyecek duruma gelebilir bu yüzden kameralı cihazlar ile görünmeyen fesat kaçaklarını daha iyi bularak kısa sürede çözümü sağlanır.su arızaların bir diğer problem ise tesisat arızalarından olamayıp fayans araları kalebodur araları sonucu derz aralarından giden suyun duvarların kabarmasını alt kattaki dairenin tavanından su ıslatmasına problemler neden olur bu yüzden gözle görülebilir alanların su ile yikanilan bölgelerin kontrol yapılması gerekir.

Atık su tesisatı lavabo mutfak tuvalet gider borusu tesisatı sızıntıları ise görüntülü kamera ile tespiti yapılır fakat genellikle temiz su tesisatı yani sıcak soğuk su tesisatlarında kaçaklar meydana gelmektedir pimaşta bu oran ise %30 dur çünkü ilk montaj zamanında yapılan atık su tesisatı herhangi bir işlem gerekmediği takdirde su akıntıları kolay kolay meydana getirmez fakat montaj zamanında daha iyi işçilik kalitesi olması sonucu ve malzemenin iyi olmaması sonucu bir zaman sonra boru eklerini contaların erimesine veya pimaşın borusunun tıkanması sonucu eklerden suyun geri vererek duvarların ıslatıp su kaçaklarına meydana getirebilmektedir. Kalorifer tesisatı bir diğer Kaçak problemi ile karşımıza gelebilir. Kalorifer boruları su tesisat boruları nazaran çok küçük ihtimalle Kaçak görülmektedir çünkü su tesisat boru sıcak veya soğuk su hattı basınç olarak daha yüksek olduğu için arizalar daha hızlı meydana gelebilmektedir fakatkalorifer tesisatındaki basınç çok küçük olduğu için bu tür problemler çok az karşılaşılmaktadır fakat tabii ki karşımıza gelmeyecek diye bir konuda söz konusu değildir ihtimalle çerçevesinde bütün su tesisat arızalarını size bu şekilde Bilgi vererek arızaların nasıl bir sorun ile karşılaşabileceğiniz fikir  sağlamış olabilir.

Su tesisat arızaları sızıntıları çok nadir olsa daha iyi yan binadan sizin daire evinize suyun gelmesi ne neden olabilecek su kaçakları görülebilmektedir eski binaların yalıtımsız duvarların veya betonların suyun akması sonucu yol bularak yan dairenin duvarlarını ve tavanından su gelmesine neden olur.

Call Now Button
×

Bize WhatsaApp ile Ulaşabilirsiniz

×