11 Haziran 2020 0 Yorum

Mutfak Gideri Suyu Geri Veriyor Bulaşık Makinesi suyu Geri Geliyor

mutfak gideri suyu geri veriyor bulaşık giderinden suyun geri gelmesi.bulasik Gider borusu çalışınca suyu geri geliyor.

lavabo tıkanıklığı açma servisi tıkalı kanal borusugiderlerinizi kırmadan maç içerisine gönderilen kameralı sistem ile tıkanıklığı nasıl açılır?

Genellikle mutfaklarda yağların donması sonucu boru içerisine yapışarak tıkanmaları sebebiyet verecek başlıca özelliklerinden tikanmalrin bir tanesi  esnek gönderilen makine gider hortumu veya diğer gider hortumları önünü kapatarak suyu gitmesini yağlanmanın oluşmasının ardından tıkanmalara sebebiyet verir. Mutfak tıkanıklığı gider sıkıntısı genellikle en alt katlarda oluşmaktadır çünkü boru çapı en alt katta genişleme yaptığı için ve suyun daha çok alabildiği için ve yağlanmaya görülüyorsa en yakın yer en alt kattaki dairelerden geri gelmesi neden olacaktır.genellikle mutfak pimaş boruları en küçük çaplı borular olduğu için kolay tıkanmaları neden olur bu yüzden dikkatlice kullanılması en önemli faktörlerden bir tanesi bazen ise mutfak kumaşını tuvalet giderlerini bağlama sonucu ve tuvaletin mesafe olarak uzak olması ardından boru içerisindeki meyilli tam olarak verilemez suyun akışı yavaş etmesinden ötürü yağlar boru içerisinde yığılarak tıkanmaları kolayca sebebiyet verir bu yüzden en önemli faktörlerin Bir diğeri iseboru içerisinde yeteri kadar eğim verilmemesi sürekli dolmaları ve tıkanmalara neden olur.

Bazen tıkanmalar tam oluşmamakla suyu çok yavaş bitmesi tıkanmalara bir gösterge olarak anlayabilmeliyiz.bu tür suyun yavaş gitmeleri sonucu hemen marketlerde satılan lavabo açıcı alarak dikkatli kullanım kılavuzunu okuduktan sonra kullanılmasını tavsiye ederiz çünkü bir zaman sonra lavabo tıkanıklığı olacağının göstergesidir. Bunu eğer ki yaparsanız lavabo giderlerinin tıkanmadan herhangi bir problem olmadan kullanabilirsiniz.aksi takdirde tıkanma gerçekleştiyse oruç içerisinde herhangi lavabo açıcı kostik veya saf asit dahi dökerseniz tıkanıklık açılmayacağı gibi boru içerisine ve boru çantalarının etlerine zarar vereceğini şüphesiz söyleyebilirim çünküünkü boru içerisi su ile dolu olduğu için lavabodan 400 herhangi ilaç açıcı madde tıkalı olan yere kadar gidemeyeceği için boru içerisinde tepkimeye girerek etkisini kaybeder veya farklı bir durumlar ortaya çıkararak su kaçaklarına sebebiyet verir. Tıkanıklık açma işlemi ise bu gibi durumlarda asit veya herhangi bir ilaç kullanmadan makinesi ile açılması en sağlıklı işlerden bir tanesi çünkü kırma işi hem maliyet açısından yüksek hem zaman açısından işinizin aksaması neden olur bu yüzden en pratik ve en uygun fiyatlar ile sorunsuz bir şekilde gider problemlerinizi çözüme kavuşturabilirsiniz.tıkanıklık işlemleri genellikle mutfak giderleri balkon yer süzgeci gideri duş gider süzgeci en fazla tıkanan bölgelerdir.

Örneğin bu tıkanmaları mutfak tıkanması yağlardan ötürü

Balkon gideri tıkanması dışarıdan gelen pisliklerin veya çamurlaşma onun ardından boru içerisine yapışarak aşırı yağmurlarda suların geri gelmesine ve balkonu su ile dolmasına neden olur.

Duş gideri tıkanıklığı ise karşılaştığımız problemler olasılığı neticesinde en fazla saç kılları yapışan cisimler veya atılan sabun boru içerisine yığılarak örgü şeklinde tıkanmalar neden olur.

Çatı oluk giderleri tıkanmasının özellikle nedenlerinden bir tanesi  çamurlu yağmurun veya çatıya atılan pislikler veya kargaların kuşların getirdiği yabancı cisimler yağmur yağdığı zaman boru oluklarına giderek tıkanması neden olur oluklardan suyun dışarıya akması neden olur.

tuvalet giderlerinin en büyük tıkanma sebebi etinden bir tanesi ıslak mendil peçete atılan temizlik bezleri ve boru içerisine kireçlenmiş sonucu daralması en ufak şeyinde ait kalmasına sebebiyet veren faktörlerden bir tanesi olup karşımıza çıkmaktadır.

Call Now Button
×

Bize WhatsaApp ile Ulaşabilirsiniz

×