8 Mayıs 2021 0 Yorum

Robotla Pimaş Açan Tesisatçı

Robotla kırmadan pimaş açan tesisatçı olarak Pimaş borusu içerisinde tıkanmaları kameralı makine ile  tıkalı Pimaş borusunun içerisine gönderilerek içerideki kaç metrede tıkanıklık var ise  tıkanıklık Robot ile açılması sağlanır. Genellikle Pimaş boruları  yanlış kullanım sonucunda tıkanmalar daha sık ve sürekli görülür. Lavabo tıkanıklıkları gider içerisine atılan yabancı cisimler veya eskiyen tesisat hatları zamanla özelliğini ittirerek bu tür tıkanıklara problemlere yol açar.

Pimaş borusu tıkanıklığı açma işlemi lavabo mutfak banyo Yağmur gideri duşun süzgeç gideri gibi hatlardan gönderilerek tıkanıklık olan tesisat borusu temizlenerek açılır.

Bu gibi tıkanıklık durumları genellikle en alt kattaki dairelerden oluşmakla birlikte üst kattan atılan veya dökülen dikkatsiz kullanımı sonucu en alt kattaki dairenin tabanında yığılarak tesisat borularının tıkanmasına ve su sızdırma larını neden olur çünkü zemindeki tesisat boruları içerisi komple dolduğu zaman boru eklerinden su sızdırma ları ve dairenin su çekmesini parkelerin duvarları kabarması neden olur.

Bu gibi durumlar karşısında hızlıca ve pratik işlem ile çözülmesi gerekmektedir aksi takdirde daha büyük maddi  hasarlar kaçınılmaz olur.. bazen bu tıkanıklıklar ise genellikle eski binaların zeminindeki boruların çok eski olması ve borunun Toprak sıkıştırması sonucu kırılmasına neden olabilir ve suyun tuvalet mutfak lavabo giderlerinden geri gelmesi neden olabilir.

Bu gibi durumlar karşısında kameralı cihaz ile noktası bulunarak çöküntü olan bölgenin tamiratı yapılarak tesisatın problemsiz tekrar çalışması sağlanır.

Bu gibi gider tıkanıklığı veya su sızıntıları duvar kabarmaları gibi problemleriniz var ise bizimle iletişime geçerek gerekli bilgi ve hizmeti alabilirsiniz.

Call Now Button
×

Bize WhatsaApp ile Ulaşabilirsiniz

×