PİMAŞ YIKAMA HİZMETİ

Pimaş yıkama nedir sorusu çokça sorulmakta ve merak edilmektedir.  Pimaş içi yıkama, sürekli yoğun yağlanmaya maruz kalan gider tesisatında oluşan yumuşak elastik yapının pimaş yıkama makinesi ile yıkanmasıdır. Aşırı yağlanmaya maruz kalan pimaş gider tesisatı periyodik olarak yıkanır ise ani sorunlar yaşanma riski asgariye indirilir.

Yağlanmış gider borusu yıkatma ve pimaş yıkama yüksek basınçlı makine ile yapılır. Pimaş içi yıkama 120 bar basınçlı makine ile yapılır ise katmanlaşmış yağ tabakası tam olarak temizlenir. Pimaş içi yıkama, pimaş gider borusu yıkama işinin yüksek basınçlı cihazla yapılması gerektiğini her tesisatçı iyi bilir. Pimaş açma nasıl tıkanıklık açma robotu olmadan mümkün değilse pimaş yıkama için de pimaş yıkama cihazı gereklidir.

Gider yıkama makinesi ile pimaş borusu yıkama yapılarak yağlanmanın önüne geçilme amaçlanır. Tıkanıklığın önüne geçmek ve uzun zaman sorunsuz pimaş  gider borusunu kullanmak pimaş içi yıkatmadan geçer. Neden pimaş yıkama gerekli olur liste halinde sizlere sunalım.

Gider tesisatında sık sık tıkanma oluyor ise ve bu yağlanmaya bağlı ortaya çıkıyor ise pimaş gider temizleme yıkama yapılmalıdır.

Pimaş yapıldıktan sonra uzun süre kullanılmadı ve içerisinde kirlilik ve atıklar oluştu ise gider yıkama gereklidir.

Pimaş tesisatı çok eski ise burada da kir tabakaları oluşacak hatta boru çapında daralmaya neden olacak ve sık sık tıkanma yaşanacaktır. Bu durumda da önce tıkanıklık açılıp sonrada yıkama yapılması gereklidir.

Mutfakta yağ aşırı kullanıldığından ve yoğun bir şekilde yemek artıkları olduğunda, yağlar olsun, yemek artıkları olsun gideri tıkamaktadır. Zaman geçtikçe oluşan yağ tabakası suyun gitmesini de engellemektedir. Özellikle bu tarz yerlerde mutfağın bir an duraksaması ciddi zararları ortaya çıkaracağından periyodik gider yıkama büyük faydalar sağlanır.

Ansızın ortaya çıkabilecek tıkanıklıkların önüne geçmek için kurumsal mutfak işletmecileri periyodik bakım gider yıkama yaptırmalıdır.

Mutfaktan Alt Kata Su Arızası Bulma

Su arızası tespiti su arızası bulma su tesisat arızası tespiti Kameralı Tesisatçı olarak Banyodan mutfaktan veya bina bina boşluğundan gelen su sızıntılarının alt kata verdiği

Detaylar »
Call Now Button
×

Bize WhatsaApp ile Ulaşabilirsiniz

×