20 Şubat 2021 0 Yorum

Mutfaktan Alt Kata Su Sızması Su Tesisatı Kaçağı

Mutfaktan alt kata Su sızması su akması

Mutfak tesisat boruları genellikle lavabo altları ve kombi giriş ve çıkışlarında oluşan borularda çatlamalar kaynaktan kaçırma veya gider borularından su sızmaları neden olarak şekilde birçok su sızıntısı akması gibi problemlerle karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Bu tür problemler genellikle eski dairelerden nazaran yeni Dereli daha çok karşımıza çıkmaktadır çünkü kullanılan malzemenin kalitesizliği ve işçiliği başlıca problemleri önünde gelmektedir bu yüzden yapılan işlemlerin öncelikle kaliteli malzeme ve işçilik önemli husustur tesisat borusunda Kaçak işlemleri arıza tespiti işlemi makine ve kameralı cihazla tespiti yapılır ardından oluşan problemi bilgilendirilerek çözüme gidilir mutfak tesisatında borularda Kaçak genellikle dirseklerde tellerde veya çok az da olsa boru yüzeylerinde çatlamalar ile karşımıza gelmektedir dediğim gibi kalitesiz malzeme öncelikle bütün sorunları karşımıza çıkarmaktadır bu yüzden fayans altında parke altında olan tesisat borularını TSE belgeli olduğundan emin olarak montaj yaptırmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde çok yakın zamanda tesisat borularının sıcak veya soğuk tesisat hatlarında oluşan kaçakları meydana gelmesi neden olur.

mutfak tesisatındaki kaçaklar genellikle kombini çıkışlarında oluşmaktadır çünkü aşırı ısınan kombi en yakın dönüş dirseklerin ile basınç yaparak çatlamaları kontrol altında tutmanızı tavsiye ederiz aksi takdirde su tesisat patlamaları fayans altında su patlamalarına sebebiyet verir.

Mutfaktan alt kata Su sızdırıyor

Mutfak tesisatı su kaçırıyor

Atık su tesisat borularında ise genellikle takılmayan contalar ileriki yıllarda su akmalarına Alt katın tavanının sararmalarına problemler oluşturmaktadır tesisat boruları kalınlık ve kaliteli olmasına dikkat ediniz aksi takdirde lavabodan kullandığınız sıcak su gider borularında eğer borunuz kalitesi ise boru çerisinde düz İçmeler meydana gelir.

Bu bu tür Su akıntılarına neden olacak tesisat sistemleri öncelikle kaliteli malzeme ve kaliteli işçilikten kaçırılmaması gerekmekte birlikte aksi takdirde sürekli bu tür sorunlarla karşılaşmanız kesin bir durum gibi görünmektedir.

Mutfak tıkanıklığı sonrası dahi pimaş borularına conta takılmaması sonucu veya etki yerlerinin tam olarak geçmemesi sonucu su sızıntılarının atmalarının mutfaklardan alt kata sızması neden olur bu tür şikayetleriniz var ise bilgi veya servis hizmeti alabilirsiniz.

Mutfaktan alt kata Su sızıyor

 

Call Now Button
×

Bize WhatsaApp ile Ulaşabilirsiniz

×