9 Haziran 2020 0 Yorum

Mutfak Lavabosu Açan Tesisatçı

Mutfak lavabosu giderleri genellikle Küçük çapta borular olduğu için ve yeteri kadar su meylini verilmediği takdirde boru içlerinde yağlanmalar sıklıkla görülebilirhal böyle olunca sürekli lavabodan suların geri gelmesine mutfağın sular altında kalması neden olur aslında önemli olan tesisat sistemi dikkatli ve özenli yapılması gerekmektedir inşaat zamanında yapılan su tesisat hataları bina kullanıma girdiği vakit dairesi sakinleri oturmaya başladığı andan itibaren problemler ortaya çıkmaktadır.

Mutfak Gideri Açma 150 – 200 TL
Temiz Su Kontrolü Belirtilmesi gerekir
Kameralı Pis Su Kontrolü Var
Termal Kamera ile Kontrol Belirtilmesi Gerekiyor
Lavabo Pimaşı Yıkama Var belirtilmesi gerekir

Çünkü yapılan inşaat zamandaki hatalar ve bir zaman sonra atılan yemek artıkları yağlar zor içerisinde donması sonucu lavabolardan suların gelmesine neden olur yani yeni bina olması dahil hani bu tıkanmaları olmaması kanaatini getirmez çünkü tesisat montajı zamanında iyi işçilik ve kaliteli malzeme kullanıldığı takdirde yıllar  boyu sorunsuz tesisat çalışır.

Genellikle lavabo mutfak lavabosu tıkanmaları çift dairelerin tek bir boruya aktarma olmasıyla tek boru çekilerek borunun yetersiz kalması sonucu ufak dolmalar sonucu dahil tıkanmalar meydana gelir.

Tek daire üzeri yapılan binalarda ise genellikle bu tür sorunlar daha az karşılaşılmaktadır.çünkü sürekli kullanılmayan lavabo veya dikkatli kullanılan her kattaki daire sakinleri oru çapları yeterli olduğu takdirde bu tür problemlerle karşı karşıya gelmezler fakat yan yana daire olan binalarda ise sürekli tıkanmalar kullanmadığı takdirde lavabodan suyun geri gelmeleri gibi problemler ile sürekli karşı karşıya kalarak yandaki daire ile sürekli tartışma haline girebilir bu yüzden hem dikkatli kullanılması hem tesisat içerisi özenle temizlenmeli ki bu tür sorunlarla başımızı derde sokmayın.

Not:Google da genellikle mutfak lavabosu açan tesisatçı arama yaptığınızda ilk önünüze gelen siteleri değil de biraz araştırma yaparak ardından karar vermeniz gerekmektedir çünkü sektörümüzde olduğu gibi her sektörde de işini tam anlamıyla yapmayıp yarım bırakan birçok meslektaşlarımız vardır.

eski binalarda bu tür problemler oluşmakla birlikte artık boruların özelliğini kaybetmesi ve buluş senin yağla dolması zaman itibariyle normal karşılaşılabilecek bir durumdur fakat sürekli tıkanmalar tekrar ediyorsa kameralı cihaz ile görüntüleme yapılarak gerekirse bir maç için yıkama pirinç olarak lavabo aç dökülerek içerisindeki yağ kalıntılarını zamanla eritip çözmesine ve bu tür sorunlarla karşı karşıya gelmemizi tavsiye ederim.

Yeni binalarda ise sürekli tıkanmalar meydana geliyorsa lavabo giderlerinizi süzgeç koyarak daha az pis yağın gitmesine engel olursunuz hem de sıklıkla bu tür sorunlarla karşılaşmazsınız genellikle tıkanmalar en alt katta olmakla beraber ana borunun yağ dolması sonucu en yakın yerden çıkabilir anka çıksa dahi ardından tıkanmaya cak diye bir kaide yoktur çünkü Bor içerse yağlanma tekrar bir zaman sonra birleşerek tıkanmaları sebepleri bu yüzden pimaş yıkama dediğimiz basınçlı su ile boru içerisi yıkanarak uzun zaman götürmesi sağlanmaktadır ve diğer çözüm iselavabo çıkışınızı altında bulunan gideri çek fark takılarak suyun geri gelmesini engelleyerek evde olmadığınız takdirde sularla karşılaşmamızı sağlamış olursunuz.

Mutfak gideri açma makinesinin özelliği boru içerisine götüren helezon yay ile döne döne giderek yağların parçalanmasını sağlayarak rogar hattını düşmesini yapar bazen ise oruç değil eğer çok dolmuş ise sadece parçalı ama yöntemi yaparak tazikli su ile parça parça olarak gönderilmesi gerekir aksi takdirde yağlar bir zaman sonra tekrar yapışarak tıkanmalara sebebiyet verir.

Genellikle mutfak lavabosu  işlemi yapıldıktan sonra boru içerisine kamera ile görüntümü yapılarak doru içerisinin tekrar tıkanir mi sorusuna karşılık bulabiliriz.

Makine ile tıkanık açıldıktan sonra kameralı cihaz ile görüntüleme yapılarak size daha net ve kesin çözüm sunan sunulabilir. Firmamız yapmış olduğumuz kanat işlemleri içerisinde firmamız tarafından bilgi destek vermektedir.

Call Now Button
×

Bize WhatsaApp ile Ulaşabilirsiniz

×