14 Ekim 2019 0 Yorum

LAVABO BORUSUNDAN KOKU GELİYOR TERMAL KAMERA İLE TESPİTİ

                              LAVABO BORUSUNDAN KOKU GELİYOR TERMAL KAMERA İLE TESPİTİ
Lavabo; yer süzgeci,mutfak lavabosu, banyo lavabosu veduş giderinden gelen kokuların önemli nedenlerinden bir tanesi tesisat yapıldığı zaman içerisindeki su akışının tam olarak verilmemesi ve hava akımının rogar tarafından gelmesi sonucunda ortaya çıkar. Genellikle en alt kattaki dairelerin ve en üst kattaki dairelerin lavabolarından, sifonlarından aşırı derecede lağım kokusu gelmektedir.
Örneğin mutfak pimaşları yağlanmaları sonucunda ve pimaş hattının çatı arasındaki havalandırma bölümünden çıkmaması ters hava akımı sonucunda borulardaki kokuların çıkış yapmayıp pencerelerden çıkış yapması içeride ağır bir koku ve lağım kokusuna neden olur.
Bunun için yer süzgeçlerinize ve lavabo giderleri içerisine su dökerek gelen kokuyu bir nevi engelleyebilirsiniz. Atık su gider borularının en üst kattan sonra çatı arasından baca şeklinde dışarı verilerek hava çekişini sağlayarak bu tip problemlerden kurtulabilirsiniz.
Bir diğer çözümü ise binanın dışında bulunan foseptik yani rogar çukuru içerisini çekvalf takılarak hem kokunun geri gelmesini engellemiş olursunuz. Ayrıca taşkın sularda en alt kattaki dairenin genellikle dolup suyun lavabolardan çıkmasını da engellemiş olursunuz. Pimaş borularındaki koku zamanla artacağı için ara ara lavabo açıcı veya çamaşır suyu dökülerek bu boru içindeki tepkimeye uğramış kokuları bir nebze de olsa azaltabilirsiniz.
Firmamız bu problemler üzerinde uzman ekibimiz ile problemli olan daire veya apartmandaki kötü kokuların nereden geldiğini dedektör tespiti ile yaparak sizi bu problemlerden kesin ve net bir çözüme kavuşturur. Sizde giderlerinizde koku problemleri yaşıyorsanız bizimle iletişime geçerek bilgi ve randevu talep edebilirsiniz.

Call Now Button
×

Bize WhatsaApp ile Ulaşabilirsiniz

×