8 Haziran 2020 0 Yorum

Kombi kalorifer tesisat suyu eksiltiyor

Kombi kalorifer tesisat suyu nasıl eksiltir

Kalorifer suyu basıncı eksilmesini birçok nedeni vardır kombinizin genleşme tankının arızalı olması veya peteklerinizin musluklarından be bağlantı bölümlerinden su akıtması veya kalorifer hortumları eklerinden veya kaynak yerlerinden su sızdırması ve benzeri arızalar sonucu Su eksiltme neden olması.

 

Kalorifer tesisatı basıncının düşmesinin en önemli faktör dün bir tanesi genellikle karşımıza çıkmakla birlikte borulardaki kaynak yerlerinin tam olarak yapılamaması ve bir zaman sonra boru eklerini açılarak suyun eksiltmesi neden olur su tesisat ustaları kaynak yaparken tam olarak boruyu tutmayarak ve bir zaman sonra su kaçakları neden olur.

Kalorifer tesisat kaçakları basit yöntemler ile çözülmektedir bazen Gözde görülmediği gibi veya bu olamaz dediğimiz su damlacıkları dahil su kaçaklarını ve arızanin bulunmasını zorlaştırır. Kalorifer tesisat boruları parkenin ve laminat fayansların altında olduğu için hangi boruda neresinde Kaçak olduğunu tam olarak göremeyiz bu yüzden iki türlü yöntem ile su kaçaklarını tespiti yapılabilir birincisi olan cihaz ile kalorifer su kaçağı tespiti ile �kincisi ise kimyasal uygulama yapılarak oluşur fakat cihaz arızalı bulması maddi yönden sizin için biraz daha fazla cebinden para çıkması neden olur II yöntem ise daha pratik ve daha hızlı bir işlem olup daire dizde oluşan kaçakları kırmadan kimyasal yardımı ile onarımı yapılır.

Kalorifer kaçaklarının bir diğer faktör ise tesisat kaçağı olmayıp kombinizin genleşme tankının gazinın eksilmesi sonucukombi doldurduğumuz suyun tankın içine sinen dolarak basıncı düşmesi neden olur bu da sanki tesisatta su kaçağı kalorifer kaçağı varmış gibi belirti verir fakat tam aksine kombi basıncının düşük olması bu tür sorunların da meydana getirir.

Bir diğer faktör ise kalorifer peteklerinin vanaları damlatan sular kombinin suyunun yani basıncın düşmesini etkiler bunlar daha iyi suyun eksilmesini sağlar.

Radyatör muslukları kalitesiz olmasi sonucu musluk başlıklarından damlatarak  hem de parkelerin pas lekeleri olmasının neden olur.

Call Now Button
×

Bize WhatsaApp ile Ulaşabilirsiniz

×